Klienditoe telefon: 661 3399
E-posti aadress: myyk@healugu.ee
Kirjadele-kõnedele vastame tööpäeviti kell 8.00 - 17.00.
Raamat24.ee veebipoest tellitud kaup jõuab Sinuni Omniva pakiautomaadi, Itella SmartPosti või kullerteenuse abil või postkontorisse 5 tööpäeva jooksul.
Helista numbril 661 3399 (tööpäevadel kella 8–17) või kirjuta aadressil myyk@healugu.ee Lisa kirjale kindlasti ka oma nimi, aadress ja telefoninumber. Otsime probleemile lahenduse ja vastame hiljemalt 2 tööpäeva jooksul.
E-raamatu tellimiseks vali soovitud toode, lisa saaja meiliaadress ning tasu internetipangas. Märgitud e-mailile saadetakse tellimuse kinnitus ja e-raamatute allalaadimislingid.
Sinu ostukorv on hetkel tühi.
Sinu aed ootab!
Kaevasime välja enneolematute hindadega praktilised aia- ja kokaraamatud.
Alt valikus leiad üle 30 hea hinnaga raamatut.
* Kogu valiku nägemiseks vajuta "Lae rohkem" nuppu.
Kui olete huvitatud alternatiivist toiduainete kulukale ja ruumi raiskavale säilitamisele külmkapis ning soovite avastada uusi võimalusi loodussaaduste imeliselt huvitavas ja kaunis maailmas, siis on see raamat just teile.
Aedviljad, marjad, puuviljad, seened, maitsetaimed, teeürdid, pähklid, juurikad, aga ka küpsetised, maiused ja palju muud – neid kõiki on võimalik säilitada kuivatatult ja kasutada hiljem toiduks nii kuivatatud kujul kui ka vees uuesti „ellu äratatuna“.
Rikkalikult illustreeritud käsiraamatus leidub suur hulk retsepte ja juhiseid ning katsetamisruumi jääb ka lugejale. Raamat peaks innustama neid, kes soovivad hakata elama tervislikumalt ja säästvamalt.
Sarjas “100 rooga” ilmunud suve-, sügis- ja talvetoitude kokaraamatute neliku lõpetab kevadtoitude raamat, kus on üle 150 ahvatleva ja värskusest pakatava retseptiidee nii rõõmsateks tähtpäevadeks kui ka igapäevasteks söömaaegadeks. Kevadised hommikusöögid on kerged ja rohelised, samuti muud argiroad, kuhu tärganud rohelust tasub lisada peoga. Naat ja nõges, kuusevõrsed ja karulauk leiavad meie raamatus rohket kasutust, oma koht on kauaoodatud kevadekuulutajal rabarberil. Ka hoidistajad leiavad nende kaante vahelt uusi retsepte, mille hulgast ei puudu võilille-, rabarberi- ega kuusevõrsenapski.
Värvikirevad, tervislikud, toitvad, värsked, maitsvad, pidulikud, kiired, lihtsad … Kõik need sõnad sobivad iseloomustama salateid, mis pakuvad hulganisti varieerimisvõimalusi ‒ samadest komponentidest saab vaid hulga või kastme muutmisel täiesti uue ja huvitava roa.
Raamatusse on kogutud salatid, mis sobivad nii iseseisvaks roaks, vahepalaks kui magustoiduks, kuid palju on ka lihtsalt selliseid, mida pakkuda kala- või liharoogade juurde.
Eesti juurtega Kati Jaakonen, üks esimesi ja populaarsemaid toidublogijaid Soomes, on oma blogis Hellapoliisi.fi jaganud inspireerivaid retsepte juba üle kümne aasta. Soomes on Katil ilmunud mitukümmend kokaraamatut. Tema esimene eesti keelde tõlgitud raamat „Leivad ja leivahõrgutised“ ilmus 2016. aastal. Smuuti- ja mahlaretseptide kogumik on Kati teine eesti keelde tõlgitud kokaraamat, mille ta on kirjutanud kahasse oma tädi Marjo Kauppilaga, kes on Soomes samuti populaarne blogija.
„Supersmuutid mangost mustikani“ on sündinud armastusest looduse kingitud toorainete vastu. Marjad ja muud viljad – imelised vitamiiniallikad, mida loodus meile kõigile pakub – lubavad ju tervislikult maiustada.
Imeliselt värvikad smuuti- ja mahlapildid on osalt üles võetud troopiliste viljade sünnimaal Indoneesias ja osalt koduses talumiljöös. Mõlemad paigad inspireerivad autoreid looma põnevaid maitseelamusi ja ühtlasi avavad meie silmad, et märkaksime ümbritseva looduse ilu.
Kaugest Jaapanist meie juurde jõudnud efektne ja värvikas hosta on Eestis üks soositumaid püsililli, kellel on iluaias palju häid omadusi.
Ta on vähenõudlik ja võib jääda samale kasvukohale aastateks. Sortide värvigamma on lai, ulatudes valge-, kollase- ja siniselehistest kõige võimatumate kirjude värvikombinatsioonideni. Ka taimede suurus varieerub minisortidest tugevakasvuliste XL-ideni. Seega on aednikul võimalik leida sobivat värvi ja mõõtu taim nii suure kui ka väikese aia ehteks.
Hostasõber Aarne Kähr tutvustab raamatus kaunimaid ja põnevamaid hostasorte, kasutades enda kogemusi ja üldistades ka teiste maade hostakasvatajate tähelepanekuid.
Sordid on raamatusse järjestatud lehtede värvi põhjal. Arvukad tabelid aitavad aednikul võrrelda sortide tärkamise aega kevadel, nõudmisi kasvukohale, vastuvõtlikkust haigustele.
Autor jagab ka rohkesti praktilist nõu hosta kasvatamisest ja aeda sobitamisest.
Kui Looja taimedele värvi puistas, jäid mõned taimed hiljaks ja pidid leppima vaid rohelise rüüga. Selles raamatus räägitakse taimedest, kellel läks paremini.
Kirjulehiste taimede aeda toomine on viimaste aastate trend. Värvikaid taimi on palju ja neid tuleb kogu aeg juurde. Kirjulehine taimestus elavdab varjulist kohta ja pimedavõitu aianurka. Võrreldes rahuliku, kahemõõtmelise rohelusega toovad kirjulehised peenrakompositsiooni liikuvust ja sügavust.
Et kirjulehised taimed vajavad reeglina rohkem poputamist kui ühevärvilised, tutvustab käesolev raamat neid püsikute ja kõrreliste sorte, mis Eestimaa kliimas hakkama saavad.
Hilissügisel tekib aiapidajal rohkesti küsimusi: kas riisuda või mitte, lõigata püsikute pealsed ära või jätta see töö kevadeks, katta taimed kuuseokstega või pole sellest kasu. Eesti kliimas on raske pakkuda ühte ja head retsepti aia ettevalmistamiseks enne taimede talveund. Kogenud aednike elutarkus on suureks abiks, et välja kujundada sügistööde rutiin oma koduaias.
Victoria Parmase koostatud raamatus jagavad soovitusi aednikud Elle Ahse, Aarne Kähr, Erika Mahhov, Mart Ojasalu ja Rudolf Pehter.
Eraldi peatükkides on juttu püsikute, elulõngade ja rooside talveks ettevalmistamisest ning toimetulekust okaspuuaia talvekahjudega.
Praktiline raamat annab ülevaate koduses viljapuu- ja marjaaias levivatest taimehaigustest ja kahjuritest ning pakub juhiseid õuna-, pirni-, kirsi- ja ploomipuude, samuti sõstra- ja karusmarjapõõsaste tervendamiseks.
Fotode ja kirjelduste abil on aednikul lihtne kahjustus kindlaks teha ning rakendada tõrjesoovitusi, kartmata oluliselt eksida.
Autorid õpetavad valmistama ka taimseid preparaate, mida koduaias on hea kasutada haiguste ja kahjurite tõrjeks.
“Koduaia taimetohtri” esimene raamat ilmus 2013. aastal ning käsitleb köögiviljaaia, maasikate ja vaarikate kahjustajaid.
Kui tahate, et teie juuksed ja nägu säraksid ning kõht lööks nurru, haarake poest kaasa avokaado. See kiudaine- ja vitamiinirohke tervisepomm aitavat ka noorust pikendada ja vanadust ennetada.
Raamat pakub 30 retsepti jagu põnevaid ja esmapilgul ootamatuidki lahendusi, mille abil teha avokaadost oma sõber. Kuna tegemist on üsna kapriisse viljaga, mis toorelt pole söödav ja üleküpsedes muutub pahaks, saate lisaks nõuanded, kuidas avokaadot poest valida ja kodus säilitada.
„100 rooga” sõsarsarja 13. raamat.
Matkamine on lõbus ja vahva ajaviide, ent kui teadmisi jääb vajaka, võib matkasell kergesti sattuda täbarasse olukorda.
Matkakoolitaja Tõnu Jürgenson õpetab raamatus oma kogemuse varal, kuidas valida matkavarustust, milline riietus kaitseb paremini külma, tuule ja vihma vastu, kuidas eri aastaaegadel looduses ööbida, tuld teha, toitu valmistada, joogivett saada, metsaelanikega sõprust sobitada ja palju muudki. Eraldi on tutvustatud RMK metsaonne ja mida nende ümbruses vaadata tasub.
Tegu pole kuiva käsiraamatuga, vaid mõnusa õhtuse lugemisega, kus tarkuste vahele on pikitud nii mõnigi naljakas või ka kurb tõsilugu matkaselli elust. Autor ise naudib väga loodust ja looduses viibimist iga ilmaga. Nii lõpeb ka tema nakatavalt kirjutatud raamat sõnadega: “Parim, mis ma teile oskan soovitada, on: minge metsa!”
Sinu pöördumine on registreeritud, vastame Sulle hiljemalt kahe tööpäeva jooksul.