Luule Metspalu

Autor Luule Metspalult (s 1941) on kirjastuses Hea Lugu ilmunud maheaedniku käsiraamat „Taimedega kahjurite vastu“ (2017, kordustrükid 2018 ja 2021) ja teosed „Viljapuude ja marjapõõsaste kahjurid“ (2020) ja „Kahjurid inimese, toidu ja tare kallal“ (2021).

Luule Metspalu on putukahuviline olnud juba alates EPA agronoomiateaduskonna esimest kursusest. Viljapuuaedades tegutsevatest kasurputukatest said ka tema diplomitöö staarid.

TA Zooloogia ja Botaanika Instituudi aspirantuuris olid autori uurimisteemaks putukate haigused, töö päädis teaduskraadiga. Sama asutuse entomoloogialaboris töötas Metspalu teadurina paarkümmend aastat, olles ka töörühmas, kes osales juvenoidpreparaat Efokseeni loomisel.

1990ndate algul ühines entomoloogialabor Eesti Maaülikooliga, seal töötab autor väiksema koormusega siiani. Luule Metspalu on juhendanud ligi 50 kraadiõppurit ning õpetanud tudengitele putukate haigusi, viljapuude ja marjakultuuride kahjureid, taimede ja putukate vahelisi suhteid. Jätkus ka teadustöö. Metspalu uuris muuhulgas biopreparaate (sh Neem-Azal-T/S) ja kuulus töögruppi, kes sai 2002. aastal Eesti Vabariigi teaduspreemia.

Luule Metspalu on mitmete raamatute kaasautor.  Ta on kirjutanud u 350 artiklit ja on rahvusvahelise teadusajakirja „Agronomy Research“ asutajaliige.

Luule Metspalu kirjutisi iseloomustab haruldane oskus kirjutada keerulistest asjadest huvitavalt ja lihtsalt. Seetõttu on teda teenitult tunnustatud ka teaduse populariseerijana.

Foto: Erakogu


Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]