Piet Oudolf

Piet Oudolf (snd 27. oktoobril 1944) on maailmakuulus hollandi aiakujundaja, aiakujundusraamatute autor ja suurepärane taimede pildistaja..

Meie kirjastus on avaldanud kaks Oudolfi põhimõtteid, lemmiktaimi ja kaasaegse maastikukujunduse suundumusi tutvustavat raamatut, need on koos Briti aiakujundaja Noel Kingsburiga kirjutatud „Moodne maastik püsikute ja kõrrelistega“ (i k Planting: A New Perspective, 2016) ja „Loodusaia taimed“ (h k Droomplanten, 2021), mille kaasautoriks oli teine taimetargast hollandi maastikukujundaja Henk Gerritsen.

Piet Oudolf kuulub aastatuhande vahetusel tuule tiibadesse saanud uue looduslähedasema kujundusstiili (New Perennial Movement) juhtfiguuride hulka. Uutel suundumustel on aidanud levida see, et Oudolfi töid armastatakse ja hinnatakse nii Euroopas kui USAs. Tema tuntumate tööde hulka kuuluvad High Line’i taimestus ja Battery Park New Yorgis, Lurie Garden Chicagos, RHS-i Wisley aia istutusala Londoni lähistel, aed Penstorpe’i looduskaitsealal, Trentham Park, Enköpingi Unistuste park Rootsis, Oudolfite koduaed Hollandis Hummelos  jpt.

Piet Oudolfi olemust ja loomingut tutvustab väga hästi Eestiski näidatud dokumentaalfilm Five Seasons: The Gardens of Piet Oudolf. 

Foto: erakogu


Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]