451° Fahrenheiti

Ray Bradbury

Guy Montag on tuletõrjuja. Tema töö on põletada keelatut ─ raamatuid ja koos nendega maju, kuhu raamatud on peidetud. Petrooleumi lõhnast läbi imbunud Montag naudib leekide mängu ja ei sea kunagi kahtluse alla oma tegevusega kaasnevat hävingut. Iga valvekorra järel naaseb ta oma üksluise elu ja naise Mildredi juurde, kes veedab kõik päevad virtuaalmaailmas. Kui Montag kohtub aga kummalise noore naabritüdruku Clarisse’iga, hakkab ta kahtlema kõiges, mida seni on teadnud.

Tuleviku vaimupimeduse ajastust ja nutimaailmasõltuvusest jutustav „451° Fahrenheiti“ kuulub küll ulmekirjanduse klassikasse, kuid selle sõnum muutub ajaga aina aktuaalsemaks.

***
20. sajandi omanäolisemaid ulmekirjanikke Ray Bradbury sündis 1920. aastal Illinoisis. 1934. aastal kolis ta koos perega Los Angelesse.

Bradbury esimene jutustus ilmus 1940. aastal ajakirjas Weird Tales. Kokku on ta kirjutanud 500 jutustust, romaani, näidendit ja stsenaariumi. Bradbury tuntuim teos on „451° Fahrenheiti“, mille algne versioon pealkirjaga „Tuletõrjuja“ valmis 1950. aastal California ülikooli raamatukogu keldrikorrusel. Kirjanik rentis seal trükimasinat, 10 senti poole tunni eest. Teose valmimiseks kulus üheksa päeva ja 9,80 dollarit. Samal aastal ilmus ka novellidest koosnev ja ruttu legendi staatusesse tõusnud „Marsi kroonikad“.

1953. aastal lisas Bradbury „Tuletõrjujale“ veel 25 000 sõna ja ilmavalgust nägi „451° Fahrenheiti“.

Ray Bradbury suri 2012. aasta 5. juunil.

Ray Bradbury

20. sajandi omanäolisemaid ulmekirjanikke Ray Bradbury sündis 1920. aastal Illinoisis. 1934. aastal kolis ta koos perega Los Angelesse. Bradbury esimene jutustus ilmus 1940. aastal ajakirjas Weird Tales. Kokku on ta kirjutanud 500 jutustust, romaani, näidendit ja stsenaariumi. Bradbury tuntuim teos on „451° Fahrenheiti“, mille algne versioon pealkirjaga „Tuletõrjuja“ valmis 1950. aastal California ülikooli raamatukogu keldrikorrusel.... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]