Barutino

Veiko Märka

Tartus Karlovas elab ühes vanas korteris naljakas seltskond: puust ja pika ninaga sumomaadleja Barutino, temaga Jaapanis sõbraks saanud ja Eestisse restaureerijaks õppima tulnud siniste harjastega põrsas Riu-Riu ning kass Triibu. Nendega puutub kokku aga teisigi rohkem või vähem veidraid tegelasi, näiteks Barutino esimene treener Oleg Lego, hiiglased Ostumöll ja Metsatöll, kolm lindu: kiivitaja, koovitaja ja keevitaja, Võru punkarid, Petseri munkarid jne. Kõigil on pidevalt käsil põnevad ja kaasahaaravad ettevõtmised, millesse lugeja kaasatakse.

See on mõnus raamat nii lastele kui ka täiskasvanutele – sellistele, kes otsivad küll kerget meelelahutust ja lapsemeelsust, kuid hindavad ka püsiväärtusi, eeskätt sõprust, sihikindlust, leidlikkust ja traditsioonide austamist.

Nüüd sai Barutinol mõõt täis. Pakkumata Oleg Legole istetki, läks ta Mädasilmale kallale. Et too aga enam kusagilt rebida või kriimustada ei saaks, sidus kõhu ette padja. Barutino oli tõesti väga tugev ja küllap oleksid pahast uksest ainult pilpad järgi jäänud. Kuid enne lendas Mädasilm oma ainsalt hingelt mürtsudes aeda porilompi ja jäi oimetult selili lebama. „Kas ta on nüüd surnud?” ehmatas Riu-Riu. „Ei. Aga ta ei saa ennast enam liigutada,” teadis üks külalistest. „Ega rääkida,” lisas Oleg Lego. „Ega kiusata,” täiendas Barutino, kes oli väga rahul nagu oleks ta mõne yokozuna ehk eriti tugeva sumomaadleja üle võidu saanud.

 • Kategooria: Keskmine kooliigaRaamatud
 • ISBN: 9789949561315
 • Illustraator: Urmas Nemvalts
 • Formaat: 170 x 245 mm, kõvad kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2015

Veiko Märka

Veiko Märka (snd 1964) on luuletaja, proosakirjanik, ajakirjanik ja teatrikriitik. Märka on töötanud ajalehtedes Postimees ja Ekspress, aastast 2008 on ta vabakutseline. Märka kuulus Tartu Noorte Autorite Koondisesse ja oli selle esimene esimees. Veiko Märka teoseid: „Tühja aju korinad“, „Keel tarretises“, „Töörahva elu“, „Lendas üle marmortahvli“, „Põletada pärast lugemist“, „Lingvistiline mats“, „Kuidas seletada piiblit surnud... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]