Lehitse raamatut

Ella ja sõbrad pabularajal

Timo Parvela

Ella ja tema sõprade kool saab varsti sada aastat vanaks ning direktor ja õpetaja mõtlevad, kuidas oleks kõige targem suurt tähtpäeva tähistada:
„Kits oleks hea kingitus. Või lehm. Kaev oleks ka hea, aga eks see ole muidugi kallim,“ arvas direktor. „Mingi selline kink oleks küll uhke auavaldus meie koolile.“
Õpetaja noogutas ja hõõrus samal ajal muhku oma pealael. Kuigi ta oli saanud tagasi nii kooli võtmed kui ka kinga, oli ta rahakott kahjuks endiselt laes kinni, sama kõvasti kui muhk tema peas.
„Need on kõik ilusad ettepanekud,“ möönis õpetaja.

Õpilased ei saa hästi aru, mida kool kitsega pihta hakkab, aga kuna õpetajale paistavad kitsed meeldivat, tahaks ta kindlasti endalegi üht. Eks tule ju õpetajalgi varsti sünnipäev.

Timo Parvela sari „Ella ja sõbrad“ on rõõmustanud lugejaid üle kogu maailma juba 25 aastat! Raamatute põhjal on tehtud filme, näidendeid ja laule ning nüüd, kolmandas klassis, annavad hoogu juurde ka Anni Nykäneni koomiksilaadsed pildid.

Timo Parvela

Timo Parvela (snd 1964) on Soome lastekirjanik. Eesti lugejateni jõudis tema looming 2006. aastal, kui ilmusid esimesed raamatud Ella-sarjast. Lisaks kõikvõimalikesse seiklustesse sattuvast algklassitüdrukust Ellast jutustavatele raamatutele on Parvela teostest eesti keelde tõlgitud „Pate jalgpalliraamat“, neli osa Bjørn Sortlandiga kahasse kirjutatud sarjast Kepler62, „Kiigelaud“ ja esimese klassi laste vanematele mõeldud „Kooli!“ Foto: Anneli Salo/Wikimedia Commons,... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]