Lehitse raamatut

Extra elu

Taustanäitleja päevaraamat

Jaanus Lekk

Mängufilmides osalevad peale tähtede taustanäitlejad. Nende tänuväärsesse töösse me tavaliselt ei süvene.
Tõsine filmihuviline Jaanus Lekk on taustajõuna osalenud 30 reklaamis, sarjas ja mängufilmis. Tuntumad on „Tenet“, „Tõde ja õigus“, „Seltsimees laps“, „Kalev“. Seni suurima elamuse pakkus kaasalöömine Soome-Eesti filmis „Igitee“. Raamatus meenutab autor oma filmihuvi tekkimist ning seda, kuidas ta võtetele sattus.
Film-filmilt kirjeldab ta ka kõike huvitavat, mis seal sündis. Jaanus Lekk ei tüki filmi edevusest, teda huvitab filmimine kui protsess. Näiteks see, kuidas taustanäitlejaid juhendatakse, kuidas töötab meeskond ja liigub kaamera, mismoodi valgustus on paigutatud jms. Lahedalt ja humoorikalt kirja pandud lugu on mõeldud kõigile, kes armastavad filme või igatsevad ise kunagi kinolinale pääseda.
Jaanus Lekk (snd 1970) on kasvanud ja õppinud Kundas. Tema ema oli sealse kino direktor ning see koht poisi teine kodu. Teda on juba lapseeast huvitanud kogu kino, aga ka filminduse tehniline pool. Jaanus Lekk on õppinud Tallinna ja Tartu ülikoolis ning Eesti-Ameerika Ärikolledžis. Balti Filmi- ja Meediakoolis on ta käinud paljudel koolitustel (baaskoolitus, helipilt, režii, valgus, kaamera). 2008. aastast on ta IT-spetsialist Rakvere Reaalgümnaasiumis, aga õpetanud samas ka filmindust. Oma firmas Videolabor OÜ on mees videograaf ja operaator. Ta on juhendanud paljusid õppureid nende amatöörfilmide juures. Harrastusfilmide festivalidel on ta oma dokumentaalfilmidega saanud palju auhindu. 2019. aastal pälvis Jaanus Lekk oma tegevuse eest Rahvusvahelise Filmiamatööride Liidu UNICA kuldmedali.

Raamat on saadaval ka E-raamatuna

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]