Teise maailmasõja ajal avastasid Läti, Leedu ja Eesti end lõksus olevat kahe hiiglase – Nõukogude Liidu ja natsliku Saksamaa – vahel. Kolm Balti riiki elasid sõjas üle mõlema vaenupoole korduva okupatsiooni. Nende riikide valitsusorganisatsioonid ja era¬isikud olid sunnitud tegema valiku, kas pooldada okupatsiooni¬ jõudusid või moodustada neile vastu hakkavaid partisaniüksusi.
Laastatuna Saksa okupatsioonist olid need riigid seejärel Nõukogude vägede vasturünnakute ja Berliini peale liikumise kõige karmimate lahingute tallermaa. Raskete lahingutega oli seotud suur hulk vägesid, eriti just operatsiooni Bagration käigus toimunud suuremas lahingus Kuramaa sillapea eest, kus sadadel tuhandetel meestel tuli võidelda ja oma elu anda sõja viimasel aastal.
Sõja lõppedes moodustasid Balti riikide kaotused surnute ja deporteeritutena 20% kogu rahvastikust. Ees aga ootas nõukogude võimu aastakümneid kestev raudne eesriie.
Põhjalik arhiivide uurimine ja suur hulk algallikatest saadud dokumente on lubanud Prit Buttaril koostada autoriteetse ülevaate idarindel peetud rasketest võitlustest ja kolme väikese Balti riigi sõjast määratud saatustes.
Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.
Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.
{{item.custom.open}}
{{item.custom.ticket}}
{{item.custom.address}}