Kodu kotiga kaasas

Kersti Salulaid

Autor kirjutab oma raamatut tutvustades nii: „Kuni elame oma kodus, on meie tegemised üsnagi etteaimatavad. Sõidame nagu trammid samu rööpaid pidi. Loomulikult on liinid veidi erinevad, kuid laias laastus on kõik tuttav. Teame oma lähedaste käitumist ja tõekspidamisi ning püsime võõrastest ohutus kauguses.

Välismaale elama minnes satume sootuks uude olukorda. Teame, et seal on teine keel, kombed ja tööharjumused. Ootamatult võib aga selguda, et kõige suuremaid üllatusi pakuvad kaasmaalased, kes on samuti võõrsile jõudnud. Korraga elavad su kõrvaltoas inimesed, kellesarnaseid oled näinud ainult tõsielusaadetes. Mõnikord elad läbi nii kentsakaid olukordi, et kahtled peagi „Kas see tõesti nii oli?”

Et mälu alt ei veaks, tuleb lood kirja panna. Nii sündis 2017. aastal raamat „Ülelahe pumpernikkel. Soome tööle”.

Kuid eestlaste seiklused jätkuvad. Ka nüüd loete, millega toimekad kaasmaalased Soomes tegelevad ja kuidas hakkama saavad.“

Mõlema raamatu tegevuspaigaks on vana ja väärikas Turu linn ning selle ümbrus. Raamatut „Kodu kotiga kaasas“ saab küll lugeda „Ülelahe pumpernikkeli“ sündmusi teadmata, kuid kuna mitmed tegelased korduvad, tuletame igaks juhuks meelde, millega vanad olijad Soomes tegelevad.

Turus lihttöölisena alustanud, kuid hiljem personalifirma loonud Raido vahendab kaasmaalastest tööotsijaid kohalikele tööandjatele. Elanud kaua üksinda, leiab ta juhuslikult eestlasest kaaslanna, poemüüja Lenne.

Äärelinna korteris toimetavad tublid naised. Koristajana leiba teeniv Tiia tuli Turusse pärast töötuks jäämist ning kogub raha, et Eestis oma korter korda teha. Siiri sattus aga järelmaksu kaudu kiirlaenude lõksu ja teenis alguses tasa inkassovõlga. Kui rahaga asi korda sai, pakuti talle tõusu ametiredelil – restorani nõudepesijast abikokaks. Kojuminekuga ei kiirusta ta ka seepärast, et lahutatud mees elab ikka tema korteris. Maire töötab hooajaliselt aiandis.

Linnast veidi väljas asuvas eramajas on pikka aega vägesid juhtinud Annika, kes püüab põgeneda valusate mälestuste eest. Väliselt karmi pealispinna all peidab ennast kaastundlik hing, kes aitab toanaaber Karoliinal laenu tagatiseks olnud kodu välja osta.

Põhjused, miks Soome tuldi, on kõigil erinevad, kuid nii vanu kui ka lisanduvaid tegelasi seob see, et oma elu rõõmude ja murede eest ei pääse me ei siin- ega sealpool lahte. Ja kuigi võõrsil võib olla hea, püsib kodu ikka meeles.

Raamatu autor Kersti Salulaid on õppinud EPAs agronoomiks ning töötanud eri ametites nii Eestis kui Soomes.  Tema lahetagused kogemused on värvikad, lõpmatuks inspiratsiooniallikaks on talle aga välismaal töötavate eestlaste jututoad ja blogid.

Raamat on saadaval ka E-raamatuna

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]