Koduarheoloogia

Minu "barokkbarakk" Haapsalus

Jüri Kuuskemaa

Suure osa oma elust on Jüri Kuuskemaa töötanud Eesti Kunstimuuseumis, saades Kadrioru lossist kaasa armastuse barokkstiili ja antikvaarsete esemete vastu. Keiserlikust barokist on ta nüüdseks jõudnud Haapsalu kodanikubaroki juurde. Tema perekondliku suvitamistraditsiooniga seotud maja Haapsalus Saue tänaval pakub rohkeid üllatusi ja avastamisrõõmu oma neljasaja-aastase pärandiga.

Raamat kirjeldab Haapsalu vanima puitelamu tarbevara – ajastuomaseid argiseid esemeid, mööblit ja nõusid. Korrastamistööde käigus aastate jooksul leitud esemed annavad ülevaate omaaegsest eluolust, toonase kodu esemelisest maailmast, kaubandussidemetest ja esemete kujunduses peegelduvatest ajastu moevooludest. Tähtsal kohal on ka majas elanud ja suvitanud inimeste – teiste seas Jüri Kuuskemaa vanaema, tuntud näitlejanna Betty Kuuskemaa – portreed ja lood.

 • Kategooria: ArhitektuurRaamatud
 • ISBN: 9789949589708
 • Formaat: 156 lk, 210 x 220, kõvad kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2017

Jüri Kuuskemaa

Jüri Kuuskemaa (s 1942) on kolmanda põlvkonna tallinlane, lõpetanud Tartu ülikooli ajaloolase-kunstiteadlasena. Juba üliõpilasena suunati ta tööle Eesti Kunstimuuseumi, kuhu jäi 45 aastaks, töötades näituste korraldaja, teaduri ja kuraatorina. Kadrioru lossist sai ta kaasa armastuse barokkstiili ja antikvaarsete esemete vastu. Jüri Kuuskemaa on avaldanud hulga ajalooteemalisi raamatuid ja artikleid. Oma kunagist suvekodu, Haapsalu vanimat puitelamut... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]