Kuldrandevuu

Heimar Lenk

Heimar Lenk tutvustab oma raamatut nii: „„Kuldrandevuu” esimene saade läks „Vikerraadio” eetrisse kaunil suvepäeval 27. juunil 2019. Saade sündis elu enda nõudel. Ka vanem seltskond tahab ju kuulata oma noorusaegset moemuusikat. Meenutada, kellega sai peol selle järgi tantsitud, kellega siis kurameeritud. Teised saated ja raadiojaamad „Kuldrandevuu” muusikat eriti ei mängi. Meil puudub see traditsioon. Samas on maailma raadiojaamades nostalgiasaated ühed populaarsemad. Eestis pole nostalgia, eriti 1940-1970 aastate vastu, praegu moes. Kuid ometi elasid ka siis inimesed oma tavalist elu. Laulsid, tantsisid ja armusid. Just sellesse aega tahab „Kuldrandevuu” publikut kutsuda. Saate muusika haarab aastaid 1930-1980. Neil aastail loodi maailmas suur osa igihaljaks jäänud laule ja orkestrilugusid.

Arvan, et meil kõigil on väike kohustus jagada oma mälestusi ka teistega. Et mitte neid lahkudes endaga kaasa viia. Eriti veel, kui need annavad edasi ajastu hõngu. Muusika lisab neile meenutustele romantikat juurde. Igal lapsel on oma laul. Sellel on ilusad sõnad, mida võiksid teada ka teised. Ka need, kes sel ajal ei elanud.

Raamatu kirjutamise ajaks on „Kuldrandevuu” eetris käinud üle saja korra. Soov kuulata veelkord omaaegseid lööklaule tundub iga saatega kasvavat. Üks laul tuletab meelde teise, üks mälestus äratab ellu järgmise. Randevuu ei taha lõppeda!“

 • Kategooria: Kultuur ja ühiskond
 • ISBN: 9789916646588
 • Formaat: 208 lk, 160 x 210 mm, pehmed kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2021

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]