Lehitse raamatut

Kuu ja kuuepenniline

William Somerset Maugham

William Somerset Maughami romaan „Kuu ja kuuepenniline“ jutustab maalikunstnik Charles Stricklandi keerulisest ja traagilisest elukäigust. Teose sündmustiku põhifaktid on võetud prantsuse kunstniku Paul Gauguini biograafiast, millest autor on teose kirjutamiseks ilmset inspiratsiooni saanud.
Londoni börsimaakler Charles Strickland otsustab keskeas jäägitult maalikunstile pühendada. Ta loobub majanduslikust kindlustatusest, jätab maha oma perekonna ning kolib esmalt Pariisi ja siis Lõunamere troopilisele saarele Tahitile – kõikidel nendel faktidel on otsene seos Paul Gauguini eluloo ja loomingulise käekäiguga. Just Tahitil, lõunamaise looduse erksate ja põletavalt lõõmavate värvide keskel, tsivilisatsioonist puutumata looduslaste hulgas sünnivad kunstniku kõige väärtuslikumad maalid.
Romaan „Kuu ja kuuepenniline“ on otsekui Maughami ood loomisjõule, mis kunstnikku täielikult haarab, kuid mida kõrvalseisjad mõista ei suuda. Sest kunstiloomingu maailm ja kaine arvestuse maailm asuvad teineteisest niisama kaugel kui Kuu ja kuuepenniline münt.

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]