Leppimine bipolaarsusega

Michael G. Pipich

USA terapeudi Michael G. Pipichi raamatut peaksid lugema kõik, kes soovivad bipolaarset häiret mõista, sest see teos on hea tugi nii patsiendile kui ka tema lähedastele. Bipolaarsel inimesel või tema vanematel on ju näiteks oluline teada, et keegi ei ole midagi valesti teinud: selle psühhikahäire riski saab inimene sündides kaasa oma geenikombinatsiooniga. Keegi ei ole häire avaldumises mitte kuidagi ise süüdi. Uuringute andmeil on bipolaarne häire u 5% inimestest ehk siis ühel kahekümnest.
Michael G. Pipich selgitab väga hoolivalt, mis bipolaarset häiret põhjustab, kuidas see võib avalduda, miks seda on raske diagnoosida, kuidas seda kaasajal ravitakse, kui oluline on ravimite võtmise kõrval teraapia, millised võivad olla ravimite kõrvalmõjud ja kuidas lähedased saavad patsienti toetada.
Lohutav on lugeda, et bipolaarsest häirest hoolimata on võimalik end tasakaalus hoida, eluga hakkama saada ja sellest rõõmu tunda. Ravi ei hävita bipolaarse inimese andeid ja loomisvõimet.  Kuid esmalt tuleb häiret endale tunnistada, leppimine ei tähenda allaandmist, vaid targemana tasakaalu poole püüdmist. Ja iga patsient saab oma kogemustega aidata paljusid teisi.

Autor on loonud ka bipolaarsete inimeste ja nende lähedaste võrgustiku Bipolar Network. Kõigile lugejaile soovitab ta: „Ärge kartke! Te ei ole üksi.“

 • Kategooria: Keha ja hingRaamatudTervis ja meditsiin
 • ISBN: 9789949673322
 • Illustraator: Piret Jürisoo
 • Tõlkija: Piret Lemetti
 • Formaat: 116 lk, 160 x 230 mm, kõvad kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2019

Michael G. Pipich

Michael Pipichil on kliiniline psühholoog, litsentseeritud pereterapeut ja õppejõud. Tal on enam kui 30 aastat kogemust mitmesuguste vaimse tervise häirete ja suhteprobleemidega nii täiskasvanud kui ka alaealiste patsientide puhul. Michael Pipich on üks olulisemaid bipolaarse meeleoluhäire olemuse ja sellega toimetulemisega selgitajaid avalikkusele. Tema raamatut „Leppimine bipolaarsusega“ võib pidada ülioluliseks sammuks teavitustöös. Foto: Autori erakogu Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]