Lehitse raamatut

Lõks kaupmehe tapjale. E-raamat

Gina Viliūnė

Adas on juba pool aastat olnud Vilniuse timuka õpipoiss ja õpib usinalt mõõgaga kapsapäid raiuma ja poomisköie silmuse sõlme siduma, kuid ta pole südamega asja juures. See-eest õnnestub tal hästi lahti harutada kahtlase surma asjaolusid ja Vilniuse raamatukaupmees Andrius annabki talle ülesande nuuskida, ega ootamatult surnud vürtsikaupmeest Luka Lukitšit tapetud. Peagi selgub, et kõigil surnu kodakondsetel oli põhjust ta surma soovida ning et kaupmehe testament äratab palju lootusi. Kas õiglus on hirmust ja hirmutamistest tähtsam? Kas timuka õpipoisil Adasel õnnestub kaval ja halastamatu tapja valmisseatud lõksu ahvatleda?
Adase asendamatuiks abilisteks saavad nutikas teenijatüdruk Benigna, lõbus linnavaht Motis, Kaunase raekoja tõlk Paulius, Luka sohipoeg Benas Riiast ja isegi salapärane Vilniuse must apteeker Karitonas. Vilniuse timukas külastab koos õpipoisiga kiirelt laienevat Kaunase linna, aga Andrius jõuab lodjaga Memeli sadamasse.
Lugejate pilgu ees avaneb elav 16. sajandi Vilniuse, Kaunase ja isegi Klaipėda panoraam, täis ajaloolisi detaile ja värvikaid stseene linnaelanike elust, aga tänavail ja nurgatagustes areneb mõistatuslik ja ohtlik lugu.

Gina Viliūnė (1974) huvitub juba palju aastaid Leedu ja sünnilinna Vilniuse ajaloost, kirjutab raamatuid, artikleid, teeb ekskursioone. „Lõks kaupmehe tapjale“ on seitsmes Gina Viliūnė ajalooline romaan, mille tegevus toimub Vilniuses, ja teine tapatöö, mida lahendab timuka õpipoiss Adas, esimene oli „Veretöö kingsepa töökojas“ (leedu k 2020, eesti k 2022).

Gina Viliūnė

Gina Viliūnė (snd 1974) huvitub juba palju aastaid Leedu ja sünnilinna Vilniuse ajaloost, kirjutab raamatuid, artikleid, teeb ekskursioone. „Veretöö kingsepa töökojas“ on tema kaheksas raamat. Ja kuues ajalooline romaan, mille tegevus toimub Vilniuses. 2023. aastal tähistatakse linna esmamainimise 700. aastapäeva ning see raamat ongi Vilniuse ümmargusele juubelile pühendatud ajalooliste detektiivromaanide triloogia avaraamat, kirjaniku kingitus oma... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]