Luba endale midagi head

Tiina Jõgeda

Tiina Jõgeda tutvustab ennast ja oma raamatut nii:

„Olen Eesti Ekspressi ajakirjanikuna (alustasin 1990) kirjutanud lugusid kõikvõimalikel teemadel. Viimased 11 aastat olen aga keskendunud psühholoogiale ja vaimsele tervisele, kirjutades iga nädal kolumni „Õnne valem“. Kui sellega alustasin, räägiti  psüühikas toimuvast ja inimeste psühholoogilistest muredest harva ja sedagi pigem perelehtedes. Praegu kajastavad psühholoogiateaduste uusi saavutusi suured väljaanded oma esilehtedel ja ühiskonna vaimse tervise on lõpuks võtnud südameasjaks ka poliitikud.

Minu lemmikvaldkonnas, positiivses psühholoogias tegeletakse inimeste tugevate külgede välja selgitamisega – nendele saab toetuda raskematel päevadel. Oma võimete ja isikupäraste oskuste tundmisest on suur abi ka enesearengu teel. Positiivse psühholoogia teooriaid olen püüdnud rakendada ka oma teises ametis, psühholoogilise nõustajana kliendiga suheldes.

Raamat „Luba endale midagi head“ ongi sündinud mu kahe lemmiku – ajakirjanduse ja psühholoogia – kokkupuutest, sisaldades valikut mu kolumnidest ning piiludes korraks ka psühholoogilise nõustaja kabinetti.

Olen palju mõelnud, mida tähendab laialt jagatav soovitus – ole see, kes sa oled! Või – armasta ennast! Või – ära võta südamesse! Või – kui tahad olla õnnelik, siis ole!

Kuidas ma üldse saan olla keegi teine, midagi muud, kui ma juba olen?

Ja kuidas mitte võtta südamesse, kui sind on rängalt solvatud, ootamatult reedetud või su pereringi on tabanud saatuselöök? Isegi väiksemate, argipäevaste inimestevaheliste viperuste puhul kogeb ülitundlik inimene, et paksu nahka talle selga ei kasva, tee mis tahad, ikka tabab nool otse hinge.

Soovitused ennast armastada ja homsest õnnelikuks hakata on veel need kõige salakavalamad. Sest kes ei tahaks armastada – ennast, kedagi teist, ja kogeda seda suurt õnnetunnet, kui keegi teine sind armastab! Aga sulle seatakse „lihtne” tingimus: armasta kõigepealt ennast. Mismoodi seda korraldada, kui su sisemine kriitik sind kortsus kulmul pidevalt korrale kutsub?

Seevastu soovitus „luba endale midagi head“ on mulle täiesti arusaadav. Head meie ümber on nii palju, et midagi ikka leiab, mida endale lubada!“

 • Kategooria: Keha ja hingPsühholoogia
 • ISBN: 9789916646687
 • Formaat: 240 lk, 145 x 210 mm, pehmed kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2021

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]