Mida sina täna sõid?

Raamat koerte ja kasside söötmisest

Tiina Toomet

Lemmikloomad söövad seda, mida inimene neile annab. Absoluutset tõde, mida koer ja kass sööma peavad, aga ilmselt polegi.
Loomaarst Tiina Toomet kirjutab raamatu eessõnas nõnda: „Loodan, et saate siit vähemalt ühe õpetuse: valima peab selle, mis loomale sobib. Sobivuse näitab tavaliselt ära katse-eksitusmeetod. Et aga oma lemmiklooma katsetega mitte ära tappa, oleks vaja teatud algteadmisi, et mitte väga puusse panna. Neid ma selles raamatus anda püüangi.
Ideaalne on selline söötmine, millega saavutatakse hea tulemus. Loom on rõõmus ja aktiivne, küljeluud ei paista, aga pole ka tuntavat rasvakihti, karv läigib ja silm särab. Lemmikloomad sõltuvad meist ja nad on meile igal juhul tänulikud, hoolimata sellest, kas saavad hanemaksapasteeti või kõige odavamat supermarketi krõbinat. Aga meie valikutest sõltub nende tervis ja heaolu.“

Populaarteadusliku lähenemisega raamatust saate näiteks teada, miks terve koer tahab süüa end ülekaaluliseks, miks kass ei saa olla vegan, millest koosneb hiir ja kui suur on käpajälg, mille lemmiku pidamine elukeskkonnale jätab.
Teoses on ka natuke autori kommentaaridega retsepte. Vahel on tervise pärast vaja mingit väga spetsiifilist toitu anda, teinekord tahaks niisama midagi uut katsetada ja vaadata, kuidas see loomale maitseb. Treeningmaiusi
tasub ise teha, sest siis on kindel, mida need sisaldavad. Ja kui mõnikord on aega ja põhjust, siis võib ju oma lemmikule teha midagi väga erilist nagu peedimakroone toorjuustuga. Ükski neist retseptitoitudest ei ole mõeldud pikaajaliseks söötmiseks.

 • Kategooria: HobidRaamatud
 • ISBN: 9789949673971
 • Illustraator: Piret Tuur
 • Formaat: 272 lk, 165 x 235 mm, kõvad kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2020

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]