Lehitse raamatut

Päevaliilia

Madis Nurms

Päevaliilia on raamatu autorile Madis Nurmsile armastus esimesest silmpilgust: aiakeskuses emale kingitust otsinud mehe võlus ära sügavlilla õie ja erkrohelise südamikuga sort ’Uncharted Waters’.

Eks kaunisse lille, mida on lihtne kasvatada, mis ei karda kahjureid, külma ega põuda ja mille sortidel on õisi kõigis vikerkaarevärvides, ongi lihtne kiinduda. Umbes kümne (?) aastaga on aga Madis Nurmsist saanud asjatundlik päevaliiliate koguja ja Ameerika Päevaliiliaseltsi nimekomisjoni liige. Selts registreerib sorte üleilmselt ja neid on juba ligi 95 000. Selle numbri taga on uskumatu värvide, vormide ja kasvukõrguste valik.

Raamat õpetab päevaliiliate eest hoolitsema ja neid aiakujunduses kasutama, ülevaate saab päevaliiliate vormirikkusest ja aretusest, parimate sortide autasudest, ilusatest päevaliiliaaedadest ja paigust, kust tasub sorte tellida.

Väga hea ja omapärane on tänapäevaste sortide tutvustus – autor toob oma lemmikud välja nii värvitoonide kui ka põneva loominguga autorite kaupa, harivad lisalood aga selgitavad sordinimede tagamaid.

 • Kategooria: AiandusHobid
 • ISBN: 9789916646397
 • Formaat: 336 lk, 170 x 235 mm, pehmed kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2021

Madis Nurms

Madis Nurms (snd 1984), raamatu „Päevaliilia“ (2021) autor on kirglik päevalillehuviline ja -koguja, Briti Hosta ja Päevaliiliaseltsi liige, lisaks kuulub ta Ameerika Päevaliiliaseltsi sordinimede komisjoni.Hinnatud päevaliiliate tundjaks on ta saanud innuka uurija ja iseõppijana, tema aed ja päevaliiliakogu on Saaremaal vanemate koduaia lähedal. Elukutselt on Madis Nurms aga hoopis rahvusvaheliselt tunnustatud teatrikunstnik, kes on töötanud... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]