Lehitse raamatut

Pähkleid oma aiast. Soome pähklikasvatuse teejuht

Joel Rosenberg

Joel Rosenberg on metsamees, loodusgiid ja keskkonnakunstnik. Tema kujundatud toidumetsas kasvab sadakond sarapuud ja hulk noori pähklipuid. Ta kasvatab ise oma toidu ja soovib parema maailma nimel edendada elurikkust.

Joel Rosenberg huvitub liikidest, mis sobivad kliima soojenedes ja kasvuaja pikenedes Soome järjest paremini. Sarapuid hakkas ta kasvatama 2007. aastal, sest pähklid on tervislikud ja suure toiteväärtusega. Tema raamat „Pähkleid oma aiast“ rajaneb usul ja lootusel, et Lõuna-Soome kliima muutub sajandi keskpaigaks samasuguseks, nagu oli Lõuna-Rootsi kliima eelmise sajandi lõpul.

Joel Rosenberg tutvustab sarapuuliike ja nende suureviljalisi ja saagikaid sorte, mille hulgas on ka Alli Süvalepa aretatud ’Alli’. Ta soovitab, kust sorte hankida, jagab oma pähklikasvatuskogemusi ja muljeid külaskäikudelt Soome, Läti ja Leedu pähklikasvatajate juurde.

Lootusrikkalt kirjeldab ta ka pähklipuu perekonna liikide kreeka, halli, musta, mandžuuria ja jaapani pähklipuu kasvusoove.

Autor loodab, et esimene Soome oludele vastav pähklikasvatuse teejuht innustab meiegi pähklihuvilisi: Eestis praegu pähkliuuringutega tõsiselt ei tegelda, kuid tänavusel kuumal suvel viljusid ju meilgi paljudes aedades kreeka pähklipuud.

 • Kategooria: AiandusHobidRaamatud
 • ISBN: 9789916646403
 • Formaat: 192 lk, 148 x 210 mm, kõvad kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2021

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

  Üldkontakt

  Telefon: 661 3399

  E-pood

  Ettevõttest

  Sotsiaalmeedia

  Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

  Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

  Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

   *Tärniga väljad on kohustuslikud