Lehitse raamatut

Permakultuur ja loodusaed

Markus Gastl

Terviklik ökosüsteem oma aias. Järjest rohkem on inimesi, kes toetavad permakultuuri ja looduslähedase aiapidamise põhimõtteid.
Saksa visionäär ja looduskaitsja Markus Gastl seob need mõtted ja täiendab jätkusuutlikku  aiandust omalt poolt kolme tsooni mudeliga. Tema ideedele tugineb Saksamaal võrgustik „Aed – elu oaas“, kuhu kuulus raamatu kirjutamise ajal juba üle 700 aiapidaja.
Oma Putukate aias ja Õnnelikus aias järgib Markus Gastl kõiki neid põhimõtteid. Aiad on ta jaganud kolmeks väga hästi koos toimivaks osaks: puhvertsooniks, kuuma punkti alaks ja saagitsooniks. Tema valdustes pole midagi ülearust, sest kõike saab uuesti kasutada, suletud aineringlus vähendab töökoormust ja aitab kokku hoida. Ja mis kõige tähtsam: elurikkas aias on mõnus olla nii aednikul kui lindudel, väikeloomadel, putukatel ja mikroorganismidel.
Maheaednikele mõeldud käsiraamat õpetab, kuidas seda saavutada lilleniidu jaoks mulla lahjendamise, superpeenarde, loodusmoodulite, multširullide, kompostkäimla jpm abil.  Markus Gastl tutvustab ka 12 kolme tsooni põhimõttel kujundatud aeda ja nende omanikke. Ta näitab, kuidas igaüks saab maailma natuke paremaks muuta.
Saksamaal on raamatust tehtud mitu kordustrükki ning selle on heaks kiitnud ühendus Saksamaa sumiseb! (www.deutschland-summt.de) ning Looduslähedase aia- ja maastikukujunduse ühing (www.naturgarten. org).

 • Kategooria: AiandusHobid
 • ISBN: 9789916702826
 • Tõlkija: Katre Soe-Suren
 • Formaat: 168 lk, 170 x 224, pehmed kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2023

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]