Lehitse raamatut

Preili Smilla lumetaju

Peter Høeg

„Preili Smilla lumetaju“ on Peter Høegi teine romaan, mis tegi kirjaniku kuulsaks nii Taanis kui ka välismaal. Poeetilise pinna all peitub ulmesugemetega põnevusromaan, mis pajatab üksildasest Smilla Jaspersenist. Smillal, kelle ema oli inuit ja isa jõukas taani arst, on Gröönimaal veedetud lapsepõlvest pärit üliterav lumetaju, mis võimaldab tal teadlasena lund uurida.
Kui Smilla inuiti verd naabripoiss Esajas õnnetult surma saab, keeldub politsei asjaga edasi tegelemast. Smilla veendub pärast lumel olnud jälgede uurimist, et tegu oli mille enamaga kui õnnetus. Tõde otsides viivad seiklused ta Gröönimaale ja vandenõuni, mis sa alguse ammu enne Esajase sündi.
Romaani on põimitud motiive piiblist ja Põhjamaade mütoloogiast. Oluline osa on tsivilisatsiooni kriitikal. Kopenhaagen ehk linn vastandub Gröönimaa avarustele ja Smilla intuitsioon tõsikindlatele teadmistele.
Kriminaalkirjanike ühing on tunnustanud romaani Hõbedase Pussnoa auhinnaga. 1997. aastal valmis raamatu põhjal ka mängufilm Julia Ormondiga peaosas.

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]