Lehitse raamatut

Risti vägi. E-raamat

Sverre Lasn

„Risti vägi” sai kirjastuse Hea Lugu 2022. aasta ajalooliste romaanide võistlusel II koha. “Risti väe” teemaks on inimsaatused 12. ja 13. sajandi ristisõdade keerises. Eri tegevusliine esindavad orduväe juht Arnof Herrafur, kaupmees Hansen Zeemerwalde ning tema pojad Peper ja Gunlach, arst Zoltan ja kaunitar Lucia, hertsog Svantepolk, Saksa Ordu suurmeister Kneipenrode ja isa Theodor, kes jõuab raamatus Falkenau ehk kodusemalt Kärkna kloostrit valitsema.

Usuvande all võitlemine oli toona paljudele vahend, mis vabastas nad ilmalikest muredest ja tagas koha paradiisis. Isa Theodor mõtiskleb lõpuks nii: “Kas pole vahel tugev vastutuul märgiks, et Jumal tahab sind teisele rajale suunata? Või on see proovilepanek? Millised rikkused olid Theodori hoolde antud! Tema aga arvas, et saabub maatasa tehtud kloostrisse. See oli hiigelsuur kindlus! Võibolla algab siit tema palveränd, taevaste vägede pealetung idas elava kärbesteneelaja, väärusulise ja verest joobunud Peltsebuli vastu, kelle jaoks sõda on rahu, vale on tõde, surm on elu, Põrgu on Paradiis.

Kas on parem olla väike kala suures meres või suur kala väikses tiigis? Kumb mõnusamalt elab? Hinges koer on ju parem olla kui surnud lõvi.”

Ka geograafiliselt väga laiahaardelist teost (saratseenide juurest jõutakse Saksa aladele ja Preisi ristisõdadesse, Ida-Euroopa mitmetesse piirkondadesse, Gotlandile, Leetu ja siis Liivimaale) aitavad paremini nautida käsikirja lõppu lisatud märkused (viited, sõna- ja tsitaatide seletused). Teost täiendavad ka graafiliselt kujundatud ajatelg ning raamatu sisekaanele kujundatud maakaart.

Sverre Lasn

Sverre Lasni „Risti vägi” sai kirjastuse Hea Lugu esimesel ajalooliste romaanide võistlusel II koha. Sverre Lasn (snd 1968) on raamatukujundaja ja toimetaja. 30 aasta jooksul on ta kirjutanud mitmeid raamatuid ja avaldanud tekste ajakirjades Vikerkaar ja Looming ning ka Rootsi ja Leedu kirjandusajakirjades. Viimased kümme aastat on põhjalikumalt uurinud Euroopa ajalugu, kitsamalt keskaega, ristisõdade temaatikat... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]