Romeo ja Julia

William Shakespeare

Romeo ja Julia siiras, kuid traagiline armastuslugu on juba sajandeid inimesi võlunud.
William Shakespeare kirjutas „Romeo ja Julia“ oma loometee alguses, aastatel 1594‒1596. Tragöödia esimene trükk ilmus 1594. aastal, kuid lavale jõudis näidend mõni aasta varem.
Kirjutatud samal ajal kui „Suveöö unenägu“, on „Romeol ja Julial“ mitmeid romantilise komöödia jooni, kuid aimdus, et komöödia võib ühtäkki tragöödiaks muutuda, on õhus esimesest stseenist.
Kahe vaenutseva perekonna võsud kohtuvad ning armuvad esimesest silmapilgust Capulettide juures toimuval peol. Romeo ja Julia ei ole kõrged võimukandjad nagu Shakespeare’i teised tuntud tragöödiate kangelased Hamlet, kuningas Lear ja Macbeth. Nad on tavalised noored, kes köidavad meid mitte oma filosoofiliste ideede, vaid jäägitu armastusega teineteise vastu.

„Romeo ja Julia“ on lugu kahest armastajast „kurja tähe all“.

***
William Shakespeare’i elu kohta on säilinud vähe dokumente, mistõttu on tema eluloos palju ebaselget. Teada on, et William Shakespeare sündis 23. aprillil 1564. aastal Inglismaal Stratfordi väikelinnas Avoni jõe ääres. Arvatavasti käis ta kohalikus koolis, kuid ülikooliharidust ta ei saanud. 18-aastaselt abiellus Shakespeare Anne Hathawayga.
1592. aastal leiab tema nime juba ühe Londoni teatritrupi nimekirjast ja ilmuvad esimesed näidendid „Henry IV“ ja „Eksituste komöödia“.
1599. aastal valmis teater The Globe, mille üks omanikest ja juhtidest Shakespeare oli. Igal aastal kirjutas Shakespeare keskmiselt paar näidendit. Tema loomingu tippaeg jäi aastatesse 1600‒1607, kui valmisid tragöödiad „Hamlet“, „Othello“, „Macbeth“, „Kuningas Lear“.
1612. aastal naasis ta kodulinna. Shakespeare suri 1616. aastal, täpselt oma 52. sünnipäeval.

***
Raamatu esikaane kujundanud Merike Tamm.

William Shakespeare

Kirjaniku elu kohta on säilinud vähe dokumente, mistõttu on tema eluloos palju ebaselget. Teada on, et William Shakespeare sündis 23. aprillil 1564. aastal Inglismaal Stratfordi väikelinnas Avoni jõe ääres. Arvatavasti käis ta kohalikus koolis. 18-aastaselt abiellus Shakespeare Anne Hathawayga. 1592. aastal leiab tema nime juba ühe Londoni teatritrupi nimekirjast ja ilmuvad esimesed näidendid „Henry IV“... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]