Seitse vaprat

Uudmäe, Spasski, Lewis, Dryden, Küttis, Tiik, Tamm

Tiit Karuks

Raamatu „Seitse vaprat“ kangelasteks pole muusikud nagu kunagises telesaates, vaid spordiheerosed. Kauaaegne spordiajakirjanik Tiit Karuks valis välja seitse talle olulist usutlust aastaist 1975‒2020. Kaks neist ‒ Jaak Uudmäe ja Boriss Spasskiga  ‒ pole nõukogude võimu sekkumise tõttu kunagi eetrisse pääsenud.

Jaak Uudmäe rääkis 1980. aasta lõpus minut minuti haaval lahti kaks suvist võistluspäeva Moskvas, mis päädisid olümpiakullaga. Male eksmaailmameistrit Boriss Spasskit usutles Tiit Karuks 1975. aastal Tallinna rahvusvahelise maleturniiri päevil. Mitmekordse olümpiavõitja Carl Lewise fenomeni püüdis Karuks tabada 1986. aastal Moskvas Hea Tahte mängude ajal. Hokilegend Ken Drydenit intervjueeris Karuks Moskvas ja Torontos. Kanadas usutles ta ka Eesti 1930. aastate üht paremat kaugus- ja kolmikhüppajat, hilisemat metsatöösturit Nikolai Küttist. Raamatu kaks viimast kangelast on kunagine kuulus kümnevõistleja ja nõelraviarst Heino Tiik ning kahekordne olümpiapronks Jüri Tamm.

Tiit Karuks

Kauaaegne ajakirjanik ja spordikommentaatorina kaheksatel olümpiamängudel töötanud Tiit Karuks on kaasa löönud mitme olümpiaraamatu valmimisel ja kirjutanud raamatuid Eesti spordisangaritest. Spordi-, muusika- ja kirjandussõber. Foto: Tiina Kaalep Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]