Lehitse raamatut

Sööklaplokk

Aleksei Ivanov

1980. aasta kuumal suvel, kui Moskva hingab olümpiamängude rütmis, on elu Volga-äärses pioneerilaagris Tormilind vaikne ja rahulik. Pioneerid peavad koondusi, mängivad jalgpalli ja räägivad öösiti õudusjutte. Noored kasvatajad armuvad üksteisesse, jõetramm toob sööklaplokki söögikraami, männimets õhkab suvist kuumust. Kuid suveidüllil on ka varjupool – laagris toimub midagi ebamaist ja verdtarretavat. Pioneeride seas peidavad end vampiirid.

„Sööklaplokk“ on väga mitmekülgse ja populaarse Vene kirjaniku Aleksei Ivanovi uusim teos, mille kohta ta ise ütleb: lihtne ja lõbus lugu keerulistest ja tõsistest asjadest.
Pioneerilaagri eluolu ja nõukogudeaegne lastefolkloor on selles raamatus väga tähtsal kohal, kuid see on ka lugu hääbuva impeeriumi sisutute rituaalide ja peatselt saabuva uue ajastu kohtumisest.

***

Aleksei Ivanov on sündinud 1969. aastal Gorkis (tänapäeval Nižni Novgorod). Ta kasvas üles Uraalis Permi linnas. 1996. aastal lõpetas ta Jekaterinburgi ülikooli kunstiajaloolasena. Seejärel töötas Ivanov valvuri, laborandi, matkajuhi, kooliõpetaja, ajakirjaniku ja õppejõuna. 1990. aastal ilmus tema esimene kirjanduslik tekst, ulmejutustus „Jaht Suurele Vankrile“ („Oxota на Большую Медведицу“) ajakirjas Uurali Jäljekütt. Seejärel kirjutas ta aastaid sahtlisse, kuni 2003. aastal jõudis trükki tema fantasy-elementidega ajalooline romaan „Parma süda“ („Сердце пармы“). Tänaseks on Ivanovilt ilmunud 11 romaani ja 7 dokumentaalteost kogutiraažiga üle 1,5 miljoni. Viis teost on ekraniseeritud, veel viis filmi on praegu töös. Eesti vaatajale on ehk tuttavaim 2013. aastal vändatud „Geograaf jõi gloobuse maha“ Konstantin Habenskiga peaosas.

Ivanovi teosed on žanriliselt väga erinevad. Ta tunneb sügavat huvi Uraali ja Siberi ajaloo vastu, millest jutustavad tema ajaloolised romaanid. Tema loomingu seas on ka mitu stiilipuhast ulmeromaani ning kaasajast jutustavat teost. Žanrist sõltumata on tema tekstidele omane dokumentaalne täpsus, eriline tähelepanu keelele ja hoogne sündmustik.

 • Kategooria: IlukirjandusRaamatudVäliskirjandus
 • ISBN: 9789949673568
 • Illustraator: Tarmo Rajamets
 • Tõlkija: Tarmo Rajamets
 • Formaat: 360 lk, 145 x 210 mm, pehmed kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2019

Aleksei Ivanov

Aleksei Ivanov on sündinud 1969. aastal Gorkis (tänapäeval Nižni Novgorod). Ta kasvas üles Uraalis Permi linnas. 1996. aastal lõpetas ta Jekaterinburgi ülikooli kunstiajaloolasena. Seejärel töötas Ivanov valvuri, laborandi, matkajuhi, kooliõpetaja, ajakirjaniku ja õppejõuna. 1990. aastal ilmus ajakirjas Uurali Jäljekütt tema esimene kirjanduslik tekst, ulmejutustus „Jaht Suurele Vankrile“ („Oxota на Большую Медведицу“). Seejärel kirjutas ta aastaid... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]