Spioonid

Michael Frayn

Romaani „Spioonid“ peategelane Stephen naaseb vana mehena Londonisse, kus ta lapsena elas, ja meenutab seal Teise maailmasõja aegseid sündmusi. Neid, mis juhtusid pärast seda, kui Stepheni parim sõber Keith teatas, et tema ema on Saksa spioon, kelle järele tuleb luurata. Kumbki poistest ei teadnud veel, et Keithi ema igapäevaseid tegemisi salaja jälgides avastavad nad kohutavaid saladusi, mis muudavad nende elu igaveseks.

„Spioonid” on ettearvamatu, hoolikalt üles ehitatud psühholoogiline romaan, mis pakub närvikõdi ja avastamisrõõmu nii lugejatele kui ka raamatutegelastele endile. Romaan on võitnud mitmeid auhindu ning kuulub Suurbritannia ja Austraalia keskkoolide kohustusliku kirjanduse hulka.

Autorist:
Inglise kirjanik ja dramaturg Michael Frayn (snd. 1933) on lõpetanud Cambridge’i ülikooli ning töötanud vene keele tõlkija ja ajakirjanikuna. Tema hulganisti auhindu võitnud tööd on  sageli satiirilised ja ta tõstatab neis filosoofilisi küsimusi, mis on pikitud peene huumoriga. Eesti keeles on Frayni teostest varem ilmunud „Plekkmehed” (1967) ja „Hommikupooliku lõpu poole” (1971).

*****

Isehakanud spioonid
Romaani nimi “Spioonid” on eksitavalt lihtne. Tegu pole universumi superagentide tagaajamismänguga, vaid palju inimlikuma ja ettearvamatuma looga. Vana mees naaseb lapsepõlvelinna Londonisse, kus ta meenutab poisikeseiga Teise maailmasõja ajal. Koos sõber Keithiga kehastusid nad toona luurajateks, kelle missiooniks oli vaenlase spioonide paljastamine. Üheks kahtlusaluseks oli Keithi ema. Saladused saidki paljastatud, ent need ei osutunud sellisteks, nagu neid algul näha taheti.”

Merit Kask, ajakiri Anne&Stiil

 • Kategooria: RaamatudVäliskirjandus
 • ISBN: 9789949489909
 • Formaat: 184 lk, 148 x 210 mm, pehme köide
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2013

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

  Üldkontakt

  Telefon: 661 3399

  E-pood

  Ettevõttest

  Sotsiaalmeedia

  Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

  Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

  Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

   *Tärniga väljad on kohustuslikud