Taevakumm

Olli Jalonen

Finlandia 2018 auhinna võitnud filosoofiline seiklusromaan!

Võiks arvata, et selle raamatu on kirjutanud Jules Verne. Tänapäevalgi kauge ja müstiline Saint Helena saar. 17. sajand. Angus on loo alguses alles seitsmeaastane. Ta on maailmakuulsa teadusemehe Edmond Halley abiline. Halley on käinud Saint Helenal lõunataeva tähtkujusid uurimas ja jätnud lahkudes Angusele mitu ülesannet. Angus teab iga päevaga ikka rohkem teadmisest, teadusest ja kirjatarkuse tähtsusest.
Angust ootab ees suur seiklus. Ta peab minema laevale, sõitma Inglismaale ja viima valitsejale sõnumi, mis saarel õigluse taas jalule seaks. Laev on orjalaev, Angus reisib esialgu salaja ja mastikorvis.

Olli Jalonen (1954) on tänapäeva Soome tunnustatumaid kirjanikke. „Taevakummiga“ võitis ta Finlandia kirjandusauhinna juba teist korda. Helsingin Sanomate autoriteetne kriitik on veendunud: „Soome kirjandus muutub Olli Jalose käes maailmakirjanduseks.“

Olli Jalonen ütleb, et kirjutas „Taevakummi“ kolmkümmend aastat. Sest just nii ammu käis ta ise Saint Helenal ja saar võlus ta ära. „Taevakumm“ on nagu 19. sajandi vana hea proosa, kuid samas tänapäeva soome ühe parema kirjaniku äratuntava käekirjaga kirjutatud lugu. Kolmekümne aasta jooksul on Jalonen avaldanud kümmekond raamatut, mis kõik oleksid otsekui ettevalmistus  „Taevakummiks“. Nendegi teema on sageli väikese poisi mehekskasvamine, loodusteaduste ja üldse teadmiste koht ja areng. On juba ka viide „Taevakummi“ taevatargale Edmond Halleyle.
Olli Jalonen oskab kirjutada ka nii, et raamat on korraga kõrge kirjandus ja põnev seiklusjutt. Ühtaegu on ta ääretult põhjalik. „Taevakummi“ jaoks korjus nii palju materjali, et autor kirjutas veel teisegi romaani samal teemal. Seal on Angus professor Halley assistent ja saab juba 14-aastaseks. Raamatu pealkiri on Merenpeitto.

 • Kategooria: IlukirjandusVäliskirjandus
 • ISBN: 9789949673728
 • Illustraator: Anna Lehtonen ja Anu Ristmets
 • Tõlkija: Piret Saluri
 • Formaat: 383 lk, 145x210 mm, kõvad kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2019

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]