Lehitse raamatut

Tartu olulised hävinud ehitised

Jaak Juske

Tartu esmamainimisest kirjalikes allikates möödub 2030. aastal tuhat aastat. Iga ajastu on jätnud linnale oma jälje. Emajõe-linn on sõdades ja suurtes tulekahjudes korduvalt põlenud, kuid alati tuhast tõusnud. See raamat jutustab mitmekümnest Tartu ajaloos olulisest ehitisest, mida enam pole.
Lugeja saab ülevaate Tartu muutumistest ajas. Kadunud linna aitavad taaselustada rohked vanad fotod ja pildid, mida enne hävingut jõuti hoonetest teha, neid ajaloo jaoks jäädvustada. Nii mõnigi lugu saab räägitud just nende kaudu. Aga raamatust leiab ka omaaegsed linnakaardid, sest kohati on tänavavõrk oluliselt muutunud. Põnevad on väljavõtted vanadest ajaleheartiklitest.
Kuigi suur osa lugusid räägib vanalinnas või mujal linna südames asunud hoonetest, tutvustatakse teistegi linnaosade ajalugu. Nii leiab raamatust erineva funktsiooniga hooneid ja ehitisi: mõisaid, pühakodasid, sildu, linnakindlustusi, kooli- ja rahvamaju, kasarmuid, hotelle ja vabaajaasutusi, ranna- ja tööstushooneid. Neil kõigil on olnud oluline koht Tartu linnaruumis.
Ajarännak kadunud Tartus võib alata!

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]