Tartu-romaanide sari

Bernard Kangro

Jäälätted

Bernard Kangro Tartu-ainelise kaksiktriloogia esimene osa, mis keskendub 1930ndate üliõpilaselule. I osas täiendab B. Kangro loomingut tutvustav saatesõna Janika Kronbergilt ning ajastut, peategelaste võimalikke eeskujusid jm tutvustav järelsõna Toomas Hiiolt. Raamatu sisekaantele on trükitud toonased Tartu linna plaanid ja raamatu lõppu on kujundatud vanade Tartu fotodega albumilehed.

Emajõgi

Bernard Kangro Tartu-ainelise kaksiktriloogia teine osa, mis keskendub 1930ndate üliõpilaselule, mille tähtsündmused on volbriöö tähistamine, ball Vanemuises ja paadiretk Emajõel. II osas täiendab ajastut, korporatsioone, peategelaste võimalikke eeskujusid jm tutvustav järelsõna Toomas Hiiolt. Raamatu sisekaantele on trükitud toonase Tartu linnaplaanid ja raamatu lõppu on kujundatud vanade fotodega albumilehed.

Tartu

Bernard Kangro Tartu-ainelise kaksiktriloogia kolmas osa keskendub romaani tegelastest üliõpilaste elule 1938. aastal, puudutab pisut II maailasõja sündmusi ja raamatu lõpuosaks on ühe peategelase, Benno Marani ühepäevane unenäoline retk 1958. aasta Tartusse, kus ta kohtub ka oma kunagiste sõprade tudengitest lastega. Varasematest osadest modernistlikumas võtmes romaanis on ajarände, kujutletavaid tegelasi ja olukordi jm, miski , mis sünnib ei olegi nii väga kindel … Ja kaksiktriloogia järgmistes osades võib mõni saatus olla ka teistsugune. III osas täiendab ajastut, peategelaste võimalikke saatusi jm tutvustav järelsõna Toomas Hiiolt. Raamatu sisekaantele on trükitud toonased Tartu linna plaanid ja raamatu lõppu on kujundatud vanade Tartu fotodega albumilehed.

Kivisild

Bernard Kangro Tartu-ainelise kaksiktriloogia neljanda osa “Kivisild” keskmes on keskmes on aastad 1939–1941: riigikorra vahetus, juuniküüditamine, 1941. aasta suvelahingud Tartus. Paljude saatuste, lootuste, Kivisilla jt hoonete purunemine ja häving. Ajastut avab Toomas Hiio järelsõna.

Must raamat

Bernard Kangro Tartu-ainelise kaksiktriloogia viienda osa “Must raamat” keskmes on II maailmasõda ja peategelaste elukäik Saksa okupatsiooni ajal. Ajastut tutvustav järelsõna on Toomas Hiiolt.

Keeristuli

Bernard Kangro Tartu-ainelise kaksiktriloogia kuuenda osa “Keeristuli” keskmes on lahingud 1944. aasta augustis ja septembris ning põgenemine Rootsi. Epiloogi sündmused hargnevad Helsingi fennougristika kongressil 1965. aastal. Sündmuste taustu avav järelsõna on Toomas Hiiolt.

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]