Lehitse raamatut

Teistmoodi aastad

Tiit Karuks

“Loen tasapisi Varlam Šalamovi „Kolõma jutte“. Just tasapisi, sest väga pikalt, järjest vähemasti mina seda raamatut lugeda ei suuda. On ju Kolõma sunnitöölaagrid „eredamaid“ lehekülgi Stalini „kangelastegude“ ahelas.”
2020, 2021, 2022, 2023 olid teistmoodi aastad. Maailma raputas Covid-19, Putini Venemaa korraldas 21. sajandil midagi sellist, mis tundus olevat jäänud varasematesse aastasadadesse, mida poleks soovinud kogeda isegi painajalikes unenägudes.
Tiit Karuks oma raamatust: „Olen kogunud sellesse teksti oma märkmed, valiku Vikerraadio „Spordipühapäeva“ saates eetris olnud kommentaare, 2022. ja 2023. aastal ilmunud neli lehelugu („Platnoimaailma veenab üksnes jõud“, „Heino Lipp, aheldatud maailmamees“, „Vladimir Putin, spordi kõige sügavamad väärtused ja kaksisoim“, „ROKi (eksi)rännakud“).
Samuti on siin väljakirjutusi kõnealuste aastate kontekstis sügavat mõju avaldanud raamatutest ning nii sündmuste suunajate-mõjutajate kui kaasahõikajate ja manuliste mõttekäikudest ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias. Pahalased kaasa arvatud. Kokkuvõtvalt: 42 aastat ajakirjanikutööd teinud seeniori vaade teistmoodi aastatele. Vahetult kogetu, nähtu-kuuldu, loetu.“

Tiit Karuks

Kauaaegne ajakirjanik ja spordikommentaatorina kaheksatel olümpiamängudel töötanud Tiit Karuks on kaasa löönud mitme olümpiaraamatu valmimisel ja kirjutanud raamatuid Eesti spordisangaritest. Spordi-, muusika- ja kirjandussõber. Foto: Tiina Kaalep Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]