Tõde ja õigus komplekt

A. H. Tammsaare

A. H. Tammsaare suurteos „Tõde ja õigus“ ilmub Eestis esimest korda kahe raamatuna: esimeses köites on pentaloogia I–II osa, teises köites III–V osa. Kinkekarbis on mõlemad köited koos.

Tammsaare kirjutas romaani kohta oma märkmikku: „Eestlast otsimas.“

„Tammsaare otsis eestlast, aga tema eesmärgiks oli kirjutada midagi palju enamat kui lihtsalt eluolupilte XIX sajandi lõpupoole talupoegade elust. Talle oli oluline eritleda Euroopa kultuuri vaimses raamistikus seda, mis oleks ühtaegu nii eestlaslik kui ka üldinimlik. „Tõde ja õigus“ on ennekõike filosoofiline teos. Vargamäe Andrese võitlus maa ja jumalaga, romaanitegelaste eksistentsiaalsed ängid ja otsingud tõstsid eestlased, alles hiljuti ajalooareenile astunud rahva, teiste kultuurrahvastega otsekui võrdväärsele positsioonile. Ka tavaline eesti talupoeg oli ühtäkki elu mõtte otsija, oma õiguse nõudja, oma põhimõtete kehtestaja. Tema ellu sekkuvad ootamatused, irratsionaalsed jõud, mis omakorda toovad romaani kosmilist meeleolu ja suurejoonelisust,“ kirjutab kirjandusteadlane Maarja Vaino raamatu eessõnas.

Selles on Maarja Vaino sõnul kokku võetud elu ja inimesed nii madalates kui ka kõrgetes registrites ning tähelepanelik lugeja võib avastada lõputul hulgal elulisi ja filosoofilisi nüansse, mis muudavad Tammsaare tekstiga kokkupuutumise alati vaimseks elamuseks.

Kas Tammsaare tabas ära ka eestluse tuuma, tuleb lugejal endal otsustada.

 • Kategooria: Eesti autoridRaamatud
 • ISBN: 9789949589586
 • Formaat: 800 + 896 lk, 165 × 245, kõvad kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2017

A. H. Tammsaare

A. H. Tammsaare (1878-1940) oli eesti kirjanik, esseist, kultuurifilosoof ja tõlkija. Tema peateos on viieosaline romaanisari „Tõde ja õigus“. Tammsaare õppis omal käel lugema ning alustas kooliteed 8-aastaselt. Oma õpetaja Jakob Tamme eeskujul hakkas Anton luuletusi kirjutama ning Tamme õpetusi üritas ta järgida oma kirjutistes elu lõpuni. Teda saatis tohutu huvi uusi teadmisi omandada. Foto:... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]