„Tunnistaja“ on põhjalik sissevaade eesti kultuuri- ja ajalukku ootamatust vaatenurgast, katoliku preestri Eduard Profittlichi pilgu kaudu. See on romaan truudusest ja iseendaks jäämisest ajal, mil maailm on liigestest lahti. Katrin Lauri romaanis maalitakse meile intrigeeriva tegelasgaleriiga panoraam sõjaeelsest Eesti Vabariigist ja ühest ajavaimust, mille tunnistajaks peategelane osutub. Või oleme tunnistajad hoopis meie, sest protsess ei ole ju veel lõppenud?
Maarja Vaino, kirjandusteadlane
Suurejooneline, kirglik ja ajalooliselt veenev draama. Raamatu peategelase piiskop Eduard Profittlichi kristlus vastandub Nigol Andreseni religioosse kommunismiga, kelle elu maises maailmas kestis üle neljakümne aasta kauem. Aga kumb neist jäi oma vaadetele truuks ja muutis maailma paremaks?
Jaak Valge, ajaloolane
See on küll raamat 30ndate lõpu Eestist ja Eesti okupeerimisest, lai ajaloopanoraam. Kuid eelkõige on see raamat katoliku vaimulikust isa Eduard Profittlichist. Sellest, kuidas ta oma valitud tee väärikalt ja murdumatult lõpuni käis. Nimelt oleks isa Profittlichil olnud võimalus täiesti legaalselt Eestist ära minna, kuid ta valis täiesti teadlikult Eestisse oma kogudust teenima jäämise. Oli valmis kaasa tegema Eesti saatust. Muidugi mõista ta küüditati ja tapeti. Kuid raamat räägib iseenda eest:
„„Kui te meiega koostööd teete, võtab kohus seda arvesse. Te võite näha Eestit ja miks mitte Saksamaad,” ütles Ivanov.
„Ma ei saa seda ettepanekut vastu võtta.“
Ivanov vaatas Eduard Profittlichile mõtlikult otsa.
„Igaühte saab osta, oleneb ainult hinnast.”
„Neid, keda Jeesus on ristil lunastanud, ei saa osta ega müüa.”
Ivanov kehitas õlgu.“
Viivi Luik, kirjanik
Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.
Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.
{{item.custom.open}}
{{item.custom.ticket}}
{{item.custom.address}}