Tynset

Wolfgang Hildesheimer

„Tynset“ on müstiline romaan Hamburgist pärit Wolfgang Hildesheimerilt (1916–1991). Selle jutustab minategelane ühe pika ja unetu öö jooksul. Nimetu härrasmees veedab öösiti aega, helistades suvalistele telefoninumbritele ja sosistades: „Kõik on paljastatud. Põgenege!“ Kõnele vastajad ei vaidle vastu ega küsi midagi, vaid pakivad asjad ning lahkuvad samal ööl. Üleüldine süütunne peegeldab hästi olukorda Teise maailmasõja järgsel Saksamaal. Müsteerium ja kahtlustunne on lugejale läbivaks kaaslaseks. Ka Norra linnake Tynset on üks müsteerium, koht, mis varjab midagi oma asuka eest, nii nagu romaan näib varjavat midagi oma lugeja eest. Aga hoolimata mõningasest süngusest peegeldub „Tynsetis“ ka õrn huumor, peen iroonia oma tundliku puudutusega.

Walter Jens soovitab „Tynsetit” kui „raamatut, mida võime rahumeeli näidata neile, kes tulevad pärast meid, sest rohkem kui teised raamatud, ütleb see midagi meie teadvuse ja meie üksinduse kohta, meie dialoogide kohta ajalooga, meie lootuse ja meie surmahirmu kohta”.

Wolfgang Hildesheimer oli mõjuka Saksa kirjandusrühmituse „Rühm 47“ liige, reisis ohtralt ning naasis Saksamaale pärast Teist maailmasõda ja töötas Nürnbergi kohtuistungitel tõlgina. Inimloomuse kohutavate tegude tunnistustega vahetult kokku puutudes sai ta inspiratsiooni üheks „Tynseti“ läbivaks teemaks: süü ja süütunne. 1957. aastal asus Hildesheimer elama Šveitsi Graubündeni kantonisse, kuhu jäi elu lõpuni 1991. aastal.

 • Kategooria: RaamatudVäliskirjandus
 • ISBN: 9789949538195
 • Formaat: 160 lk, 148 x 210 mm, pehme köide
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2017

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

  Üldkontakt

  Telefon: 661 3399

  E-pood

  Ettevõttest

  Sotsiaalmeedia

  Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

  Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

  Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

   *Tärniga väljad on kohustuslikud