Lehitse raamatut

Väikese My mutukaraamat

Tove Jansson Sanja Hakala

„Väikese My mutukaraamat“ on imepärane teejuht kõikidele mutukaentusiastidele ja loodusesõpradele. See toob lugeja ette pisikesed, ent elu tagamiseks asendamatud organismid ning nende imelise maailma. Siin on põnevat infot enam kui kahesaja enam levinud mutuka kohta lestalistest liblikateni ja kakandilistest hulkjalgseteni. Teksti ilmestavad vahvad pildid.
Mutukatel on looduses palju erinevaid rolle ja ülesandeid: nende seas on tolmeldajaid ja parasiite, ehitusmeistreid ja kahjureid, hirmuäratavaid kiskjaid ja pelglikke, pimedusse peituvaid olendeid. Peale erinevate liikide kaasahaaravate kirjelduste räägib see raamat mutukate arengust, nende meeltest ja moondest, aga ka liikide kadumisest ning bioloogilisest mitmekesisusest ehk lihtsamalt öeldes elurikkusest.
Evolutsioonibioloog Sanja Hakala kirjutatud teksti ja illustraator Anni Pöyhtäri neljavärvitrükis piltide vahele on pikitud Tove Janssoni originaaljoonistusi ja tsitaate.

 • Kategooria: KinkeraamatudLoodusÕpikud
 • ISBN: 9789916726563
 • Illustraator: Anni Pöyhtäri, Tove Jansson
 • Tõlkija: Kairit Henno
 • Formaat: 128 lk, 227 x 294 mm, kõvad kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Sari: Muumiklassika
 • Ilmumisaasta: 2023

Tove Jansson

Tove Marika Jansson (1914 – 2001) oli soomerootslasest muinasjuttude looja, illustraator, maalikunstnik, kirjanik, lavastaja, dramaturg, luuletaja, poliitiliste karikatuuride joonistaja ja koomiksikunstnik, peamiselt tuntud kui muumide looja. Esimese muumiloo kirjutas ta Teise maailmasõja ajal ning need saavutasid kiiresti suure populaarsuse, muutes Tove rahvusvaheliselt kõige loetumaks soome kirjanikuks. Tove elu ja kunst olid omavahel tihedalt põimunud. Ta... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]