Vana Tallinna pärimused ja tõsilood

Jüri Kuuskemaa

Kogumik pakub pidepunkte Tallinna kirevast ajaloost. See on teejuht vana Tallinna olude ja pärandi juurde, mõtestades olulisi nähtusi, sündmusi ja objekte. Otsekui hüpates üle ajajõe kivilt kivile, jõudmaks algusaegadest tänaseni.
Lugude valikusse on koondatud varem ajakirjanduses ilmunud tekste, millest osa on täiendatud või põhjalikult ümber kirjutatud. Mõned pärimused ja tõsilood on üles tähendatud just selle raamatu tarbeks.
Teose autor kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa on tuntud oma muinsuskaitselise tegevuse ning harivate tele- ja raadiosaadete poolest. Ta on avaldanud ajalooteemalisi raamatuid ja artikleid.

Jüri Kuuskemaa

Jüri Kuuskemaa (s 1942) on kolmanda põlvkonna tallinlane, lõpetanud Tartu ülikooli ajaloolase-kunstiteadlasena. Juba üliõpilasena suunati ta tööle Eesti Kunstimuuseumi, kuhu jäi 45 aastaks, töötades näituste korraldaja, teaduri ja kuraatorina. Kadrioru lossist sai ta kaasa armastuse barokkstiili ja antikvaarsete esemete vastu. Jüri Kuuskemaa on avaldanud hulga ajalooteemalisi raamatuid ja artikleid. Oma kunagist suvekodu, Haapsalu vanimat puitelamut... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]