Peking 2022

XXIV taliolümpiamängud

Peatoimetaja ja koostaja Ott Järvela

Ametlik olümpiaraamat.

Mai keskel jätkub 1936. aasta Berliini olümpiaga alguse saanud Eesti spordikirjanduse traditsioon, kui ilmub taliolümpiamänge kokku võttev väljaanne „Peking 2022“.

Värske olümpiaraamatu peatoimetaja Ott Järvela moto on „vähem nimesid ja numbreid, rohkem tujusid ja tundeid“ ehk võistluskirjelduste asemel on rõhk olümpiamängude ja -võistluste mõtestamisel ja kesksete inimeste tutvustamisel. Suurimas fookuses on muidugi olümpiapronksi võitnud Kelly Sildaru teekond olümpiale ja olümpial. See on kajastatud mitmekesiselt ja põnevalt. Kirjutame nii tema elust spordist kui ka sellest väljaspool.

Tutvustame Pekingis esikümnesse jõudnud kahevõistleja Kristjan Ilvese ja kiiruisutaja Marten Liivi olümpiavõistlusi ja nende tausta. Eestis väga populaarsest laskesuusatamisest kirjutab telehääl Alvar Tiisler, analüüsime pikkade traditsioonidega murdmaasuusatamist ja kajastame ka kõigi teiste olümpial võistelnud Eesti sportlaste tegemisi.

Samas pole olümpiaraamat ainult Eesti, vaid ka kõik see, mis kõnetas maailma. Teemaks nr 1 oli Kamila Valijeva dopinguproov, mille tähendust raamat lahkab. Põhjanaaber Soome võitis jäähoki olümpiakulla, millest kirjutab Eesti jäähokikoondise kapten Robert Rooba. Olümpiamängude mitmekesisust tõstavad esile lood lumelauaspordist ja lühiraja kiiruisutamisest.

Sport ja olümpia pole aga ainult võistlused areenil, vaid ka vaidlused kongressidel ja nende koridorides, kus pannakse paika, millist väärtusruumi olümpialiikumine esindab. Sport ja poliitika olgu lahus? Ärge tehke nalja. Mida võikam on diktaator, seda enam meeldib talle sporti oma õela agenda edendamiseks kasutada. Ukraina sõja taustal on olümpialiikumise eetilised valikud eriti olulised ja neid „Peking 2022“ ka analüüsib.

Raamat ilmus koostöös Eesti Olümpiakomiteega ja selle autorite seas on ERRi, Eesti Päevalehe, Postimehe ja Õhtulehe spordiajakirjanikud. Lisaks oma valdkonna spetsialistid (Robert Rooba, lumelauaspordi kahekordne olümpiavõitja Pierre Vaultier, dopinguekspert Kristjan Port, Eesti Ekspressi välistoimetaja Indrek Lepik), vürtsi lisavad literaat Mart Soidro ja luuletaja Contra. Peatoimetajaks ja koostajaks Ott Järvela.

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]