Kahjurid inimese, toidu ja tare kallal

Luule Metspalu

Eesti Maaülikooli teadur Luule Metspalu tutvustab oma raamatut nii:

„Tuleme aegade algusest arvuka kaaskonnaga, kellest paljudele on inimene, tema toit ja asjad  meelepärane söök ja turvaline elupaik. Kaaskonna koosseis muutub, ühed manulised kaovad ajalukku, teised vahetavad vaba elu looduses inimese kõrval elamise vastu.
Raamatus on verest toituvaid liike, kes on oma elupaigaks valinud inimkeha (täid) või seadnud end sisse majapidamisse (kirbud, lutikad). Verehimulisi jätkub ka loodusesse (puugid, sääsed, kihulased). Saatjaskonda kuulub selliseidki pahalasi, kes söövad ning reostavad meie toitu (liblikate röövikud, mardikad, prussakas, vaaraosipelgas, kärbes). Osa meie toitu himustavaid liike elab vabas looduses ja nad käivad majas toidujahil (sipelgad). Pahalaste hulgas on liike, kellele meeldivad meie riided (koid), vaibad (nahanäkid) ja majatarbed (toonesepad), on neidki, kes maja tolmuks närivad (siklased).
Selle saatjaskonna tõrjumine ja majast väljalöömine on paratamatu, kui tahad säästa oma tervist ja vara. Selleks, et tõrje  annaks tulemusi, on vaja pahalasi tunda, sest tõrjeviisi valik sõltub  kahjuri liigist.
Kirjeldan siin olulisemaid ja inimesega tihedalt seotud olmekahjureid, andes ülevaate nende käitumisest ja bioloogiast. Tuvastamise lihtsustamiseks esitan ka võrdlustabeleid.  Tõrjesoovitused on valitud nii, et need säästaksid inimest ja tema elukeskkonda.
Loodetavasti leiate siit midagi kasulikku.“

Luule Metspalult on varem ilmunud maheaedniku käsiraanatud „Taimedega kahjurite vastu“ ja „Viljapuude ja marjapõõsaste kahjurid“.

 • Kategooria: AiandusHobid
 • ISBN: 9789916601945
 • Formaat: 176 lk, 170 x 235 mm, pehmed kaaned
 • Kirjastaja: Hea Lugu
 • Ilmumisaasta: 2021

Luule Metspalu

Autor Luule Metspalult (s 1941) on kirjastuses Hea Lugu ilmunud maheaedniku käsiraamat „Taimedega kahjurite vastu“ (2017, kordustrükid 2018 ja 2021) ja teosed „Viljapuude ja marjapõõsaste kahjurid“ (2020) ja „Kahjurid inimese, toidu ja tare kallal“ (2021). Luule Metspalu on putukahuviline olnud juba alates EPA agronoomiateaduskonna esimest kursusest. Viljapuuaedades tegutsevatest kasurputukatest said ka tema diplomitöö staarid. TA... Loe edasi

Hea Lugu Sinu postkastis!

Liitu Hea Lugu kirjastuse ja Raamat24 e-poe uudiskirjaga.
Saadame Sulle häid pakkumisi ja anname märku, kui ilmub uusi raamatuid.

   Loe soodsamalt!

   Liitu Raamat24 uudiskirjaga ja saad järgmiselt ostult 30% soodustust.

   Üldkontakt

   Telefon: 661 3399

   E-pood

   Ettevõttest

   Sotsiaalmeedia

   Raamat24 Facebook Hea Lugu Facebook Instagram

   Ootame sinu tagasisidet Raamat24 e-poele

   Samuti saad küsida millal tuleb uuesti müüki välja müüdud raamatuid.

    *Tärniga väljad on kohustuslikud [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]